Dříve či později se stane, že děti opustí společný domov a vydají se vlastní cestou. Někteří rodiče už se na tuto chvíli těší a někteří se jí upřímně děsí. Odchod dětí z domu berou většinou tragičtěji ženy. Zvláště ty, které například zůstaly v domácnosti a svou kariéru tak obětovaly své rodině. Najednou je všechno jiné. V domě panuje nezvyklý klid a nikdo vás nepotřebuje.
čajový dýchánek

·        VYUŽIJTE TOHO A KONEČNĚ SI ZAŘIĎTE ŽIVOT PODLE SEBE.

Na kariéru už je zřejmě pozdě, ale na koníčky není pozdě nikdy. Můžete si splnit svůj sen a konečně se naučit třeba na klavír. Do základní umělecké školy už se asi hlásit nebudete, ale proč nezkusit soukromé hodiny?

         Některé páry odchodem dětí ztratí téma hovorů.

         Najednou se v jejich rodině nic neděje a oni si nemají o čem povídat.

máma a dcera
Několik zásad pro dobré vztahy

Určitě jste měli jako mladí spoustu plánů, které musely právě z rodinných důvodů ustoupit do pozadí. Teď je chvíle na jejich realizaci. Rozhodně se vyvarujte chyb některých rodičů.

·         Nejezděte příliš často na návštěvu – přesto, že jste vždy měli výborné vztahy, teď jsou vaše děti dospělé a potřebují své soukromí. Stačí návštěva jednou za měsíc.

·         Nevolejte jim každý den – jednou za týden bude určitě stačit. Dobré je, když se dohodnete na určitém dnu a přibližné hodině. Ne vždy se musí volající strefit do vhodné chvíle. Budete i připraveni na to, jaké zvolíte téma hovoru. To samé platí i v elektronické komunikaci.

·         Zajímejte se o to, jak žijí – rozhodně jim nevyčítejte, že měly raději zůstat doma a že byl odchod největší chybou, jakou mohly udělat.

·         Dávejte jim najevo, že jste ve světě dospělých – to, že budete mít své zájmy a svůj svět, uvítají natolik, že si vás začnou více vážit.

Nebudete pro ně koule u nohy. Společně strávený čas pak bude všechny zúčastněné bavit a na společné setkání se budete všichni těšit.

Categories: Ženy