Igelitové sáčky zná každý. Patří k nejpoužívanějším drobnostem v domácnosti, kde nahrazují plastové krabičky a dózy, sklenice, misky či kovové nádoby. Největší přínos mají však tehdy, jsou-li opatřeny uzavíracím zipem.

Se sáčky se zipem se výborně pracuje, jsou velmi lehké a dobře skladné, můžete si doma vytvořit menší zásobu v různých velikostech, a to doslova za pár desítek korun.

Nepropouští vodu

Představte si situaci, že byste měli připravený nálev na zeleninový salát, a chtěli jej umístit do chladničky. Museli byste mít vhodnou nádobu, třeba plastovou dózu, ovšem ta vám ukrojí z vnitřního prostoru dost místa. Totéž by zajisté platilo o různých sklenicích či miskách, a tak byste byli nuceni jít cestou kompromisů.

mandle a ořehy

Se sáčkem se zipem žádné kompromisy řešit nemusíte, zaberou minimum místa a uchovají si uvnitř obsah, aniž by se v chladničce rozlil. Uzavřený plastový sáček perfektně chrání i před různými pachy, a to jak jeho obsah, tak i okolí. Takže do něj můžete vložit klidně i pěkně uleželý romadúr a vedle něj položit talířek s jahodovou zmrzlinou. Ostatně, sáčky se zipem se hodí i pro ukládání potravin do mrazáku, takže klidně tu zmrzlinu v nich můžete mít i tam.

maliny z mrazáku

Nemají škodlivý vliv na zdraví

Některé plasty nejsou vhodné pro styk s potravinami, např. PVC nebo polystyren, ale zipové sáčky se záměrně vyrábí s vědomím, že se do nich potraviny budou ukládat běžně. Využívají se i pro dlouhodobé skladování trvanlivých potravin, jako např. mandlí, ořechů, fazolí, obilných vloček atp. Ve velkých uzavíratelných pytlích se distribuují i krmiva pro domácí zvířata a mohou se v nich skladovat i předměty, s nimiž přijdou do styku malé děti, např. hračky. Spolu s polypropylenem tvoří zip sáčky velmi důležitý segment pro vybavení domácnosti, zemědělství, medicínu a průmyslovou výrobu.

Categories: Nákupy