·         Mělké, a tedy teplé moře
·         Bílé a čisté pláže
·         Jenom pomálu turistů
·         Velice moderní zázemí přizpůsobené západnímu turistovi
·         Luxusní hotýlky, ale také soukromé vilky a bungalovy
·         Jenom málo přístupů k internetu
Koh Hai je jedním z těch rajských ostrůvků, které už nikdy nebudete chtít opustit. Veškeré vaše starosti se vám rozpustí v horkém vzduchu, na rozpálené pláži a v příjemném moři.

Jak se na tento ostrůvek dostat?

Nejjednodušší je přiletět do Bangkoku, odtud se také letecky vydat do Trangu a pak se vydat do přístavu Pak Meng. Odtud už vás na ostrůvek dopraví loď. Jistě, je to velice složité cestování, ale výsledek stojí za to. Z Bangkoku leťte ráno, abyste stihli odpolední loď. Pokud ale přiletíte na ostrov Koh Lanta, můžete využít služeb trajektu, který zastavuje na ostrovech Langkawi a také na ostrově Koh Hai.

–          Nejsou tu silnice ani auta
Ostrov je příliš malý, než aby něco z toho potřeboval. Pokud si tedy potřebujete odpočinout od civilizace, lidí a neustálého shonu a stresu, který je pro naše tisíciletí typický, vydejte se právě na ostrov Hai. Celý ostrov má necelých pět kilometrů čtverečních. Můžete se zout už na pláži, boty vůbec nebudete potřebovat, protože je celý ostrov pískový a moře je průzračné.

Zdejší pláže nemají názvy

Ostrov je tak malý, že rezorty ani nepotřebují pojmenovávat své pláže. Mluví se o nich většinou podle světových stra. Nejdelší je ta, která se rozkládá na jihovýchodě. Má dva kilometry a vyniká tím, že kromě bílého písku a velkých balvanů nevidíte nic jiného. Moře je tu velice mělké, ideální pro děti. Pokud jste ale zdatní plavci, zamiřte na jižní pláž. Na východní straně ostrova stojí nejvíce nízkých hotýlků a také restaurací. Všechno je tu malé a skromné, ostatně na nějaké obskurní luxus tu ani není dostatek volného místa.

Categories: Nezařazené