Abychom my lidé v životě nic důležitého nepostrádali, potřebujeme peníze. A to pochopitelně dostatečné peníze, které by nám neměly nikdy dojít.

Mělo by tomu tak být. Nesporně. Jenže jak všichni velice dobře víme, někdy nám peníze dojdou, a to i když se snažíme, aby k tomu nedošlo. Utrácíme, utrácíme, a najednou je všechna hotovost pryč, konto je vybílené, a i všechny naše tajné skrýše zejí prázdnotou.

Jak jenom by potom bylo krásné, kdyby se nám podařilo ještě někde nějakou tu finanční rezervu najít! Jenže zázraky se nedějí. A tak si musíme vzít půjčku.

cizí drobné

Jenže i získání leckteré půjčky se rovná pomalu zázraku. Zejména když jsme v krajně složité situaci a žádáme o ni v bance. Bankovní úředníci totiž nikomu neodpustí ani nedostatečně vysoké příjmy, ani nepříznivé záznamy v registrech dlužníků, ani exekuce nebo další možné nedostatky. V bankách si nechají doložit fůru věcí, všechno si důkladně přepočítají, a ten, kdo nevyhoví, byť i jen v jednom jediném ohledu, neuspěje.

Ale nezoufejte, pokud jste právě dospěli ke zjištění, že zrovna vám v bance nepůjčí. Banky přece nejsou našimi jedinými poskytovateli půjček. Kromě nich u nás působí i nebankovní společnosti, které půjčky rovněž nabízejí, a nebankovní americké hypotéky jsou vcelku snadno dostupné dokonce i těm, kdo nejsou podle mínění bank bonitní.

čas jsou peníze

A co je potřeba, aby někdo z nás takovou nebankovní hypotéku dostal? Vlastně nic moc. Tu může mít kdokoliv, kdo se může za půjčené finanční prostředky zaručit zástavou nějaké nemovitosti a kdo má také z čeho splácet. A jak se mnou určitě budete souhlasit, to je akceptovatelné řešení. Jednak proto, že má nemovitý majetek kdekdo, a jednak i proto, že tu zájemce hned ví, na čem je. A tak tu nikomu nehrozí hořké zklamání, a naopak je tu skoro jisté, že lidé dostanou peníze navrch, kdykoliv je potřebují.

Categories: Peníze