Vybíráte novou postel do svojí ložnice, a nevíte, jak se rozhodnout? Ve hře je mnoho faktorů, a je důležité nešlápnout vedle, jelikož postel je nábytkem, který vám zaručuje odpočinek, který je tolik potřebný ke spokojenému a zdravému životu.

Styl a design

Každý z nás má trochu jiný vkus, a to i co se vybavení interiéru týče. Proto je důležité zvolit postel tak, aby svým stylem ladila se zbytkem místnosti, a vše krásně propojovala. Do moderní domácnosti se pak bude hodit jednoduchá, ale stabilní postel, romantici zase ocení postel ve stylu vintage, či kovovou bílou se zakroucenými prvky v oblasti nohou a čela postele, milovníci retra a dobového zařízení pak neodolají starožitné posteli svetpokladu.cz, jejíž přesnou repliku mohou zakoupit například ve Světě pokladů, kde lze sehnat nábytek dobový, avšak ručně dělaný v české dílně, a s perfektním designem.

postel s nebesy

Kvalita

U postele se na kvalitě šetřit zkrátka nedá, a tak je lepší vyhnout se laciným řetězcům, které nabízejí nábytek za směšně nízkou cenu, ale také se směšně krátkou životností. Ačkoliv je postel užívána většinou ke spánku, není potřeba, aby celý dům podle vrzání poznal, kdy probíhají manželské hrátky, nebo aby se rozpadla ve chvíli, kdy na ni naběhnou děti s touhou si zaskákat.

masivní postel

Funkčnost

V bytech, kde je méně prostoru, se pak vždy hodí, když má postel úložný prostor. Může být proveden formou nadzvedávání matrací, zásuvkami pod postelí, nebo policemi zabudovanými v těle postele. Některé postele se pak dodávají i s nočními stolky, které k nim pohodlně přišroubujete. Pro lidi, kteří mají potíže se vstáváním a klouby, jsou pak výhodnější vysoké postele.

Matrace

Co se požadavků ohledně matrací týče, má každý jiné. Někdo volí na manželskou postel raději dvě menší matrace, a to kvůli manipulaci, jiný zase raději jednu velkou, aby nezapadával do mezery. Některé postele mívají matrace zabudované, u jiných si je můžeme sami zvolit, a to nejlépe osobně, po vyzkoušení.

Categories: Nákupy