Deprese je nemoc! Využijte služeb specializovaných lékařů. 

Jste hodně dlouho nezaměstnaní, vykopli vás z práce (vaše vlastní slova), zbavili se vás v téměř důchodcovském věku! Kde teď máte sehnat práci? Nikde vás nechtějí. Nereagují na vaše hromadně zasílané životopisy, nezvou vás na přijímací řízení. A když už vás pozvou, neobtěžují se zpětnou vazbou. Chodíte pravidelně na úřad práce, čtete inzeráty, chodíte po různých zaměstnavatelích na popud úřadu práce. Pořád stejná muzika. Spíše ticho po pěšině. Začínáte zoufat, jsem pro zaměstnavatele už starý, nemám šanci, začínáte vidět svět černě. Už se vám ani nechce nikam chodit, natož někam psát, protože už dopředu víte, jak to dopadne. Propadáte beznaději, přestávají vás bavit věci, které vás dříve dokázaly nabít, ztrácíte své zájmy. Dlouhé dny se zaobíráte sami sebou a tak to jde stále dokola.
člověk ve stresu
Vy to nejspíše nepozorujete, ale vaši blízcí ano. A pokud se vás snaží dostat k lékaři, potažmo psychologovi, nebraňte se tomu! Jak se zdá, začínáte propadat depresi, když je všechno černé a nevidíte žádné východisko. A sami to světélko na konci tunelu, nejspíše ve stavu, v jakém se nacházíte, nenajdete.
Zde skutečně pomáhá odborná rada. Mnozí namítnou – já to zvládnu sám, nejsem blázen, abych musel chodit k psychologovi, natož k psychiatrovi. Psychiatr je totiž jakýsi vyšší level, který vám dokáže „na míru“ sestavit léčbu s odpovídajícími léky. A léky na depresi zabírají.
pomocná ruka
Pokud budete souhlasit s léčbou, nenechávejte vše jen na lécích. Požádejte i o konzultace s psychologem, který vás dokáže pochopit a dát cenné rady. Nabídne vám pohled na vaši situaci z jiné strany, začne s vámi mluvit, rozhovoříte se. Mnohdy mají lidé v depresi problém v komunikaci, protože se straní lidí, zůstávají osamoceni, nemají potřebu komunikace.
Deprese je závažná nemoc a sami ji nejspíše nezvládnete. Využijte služeb, které nabízejí lékaři, psychologové, psychiatři nebo rodinné poradny. Nečekejte už na nic a pro začátek třeba i s podporou vašich blízkých vyhledejte pomoc.
Přijměte jejich pomocnou ruku.

Categories: Služby