Stačí vám jen trocha talentu a chuť do práce a uvidíte samy, jak vám vše půjde pěkně od ruky. Budete pak mít radost z vašich výtvorů, které s obdivem shlédne i vaše okolí.
Většině z vás bude zpočátku stačit obyčejná tužka, pravítko a nůžky. Budete malířka a návrhářka v jednom. Pokud se ale nebojíte investic, pak nakupte speciální podložku, řezák a patchworkové pravítko. Vaše návrhy budou díky tomu daleko přesnější.

pravítko

Dokonce i šicí stroj už nemusíte mít ten obyčejný šlapací. Na trhu najdete opravdové vychytávky, které jsou speciální a velmi přesné. Některé jsou dokonce i řízené počítačem. Zásadně vám postačí i ten obyčejný, který zvládne rovný steh. S ostatním si už poradíte sama. Některé věci budete muset stejně vzít do vlastních rukou.

Konečně si dopřejete dečky, taštičky, povlaky na polštáře nebo i praktickou deku v jednotném stylu. Navíc si můžete vytvořit i kreativní kousky oblečení, které jde ruku v ruce s módními trendy. Nechte se inspirovat na internetu nebo v řadě módních časopisů.

Malá rekapitulace potřeb na závěr

ØŘezák= nůž s kruhovým ostřím. Díky jeho ostří, dokážete uříznout i několik vrstev látky najednou. (U bavlněných látek se jedná obvykle o čtyři.)

ØPodložka– Vyrábí se z neklouzavé hmoty, takže na ní látka velmi dobře drží a dokonce ani ostří jí neublíží. Navíc má rastr, takže si můžete dobře odměřit, kolik látky budete právě potřebovat.

ØPravítko– Existují různé druhy a rozměry. Spojuje je pevná umělá hmota a vyšší hrana. Bývají na nich rovněž vyznačené rozměry a linky, takže s nimi snadno uříznete třeba dílek pod úhlem 60°.Jeho klasická varianta vám takovou manipulaci rozhodně neumožní a častěji vám tak hrozí křivé ořezy.

látka

ØŠicí stroj– pro začátek klidně i ten šlapací. Pokud vás tato zábava pořádně chytne, klidně si pořiďte špičkový patchworkový, který umí řadu zajímavých stehových technik a můžete si naprogramovat i vlastní motivy dle fantazie. Ke stroji patří samozřejmě i příslušenství, jako špendlíky, jehly, nitě nebo křída.
Přejeme vám hodně radosti a kreativní mysl!

Categories: Nákupy