Přeplněné silnice, vznikající kolony automobilů a celkově stav nynější dopravy způsobuje skutečně mnoho problémů na silnici. Často se stává, že ten kdo zbytečně riskuje a chvátá, tak způsobí nějakou lidskou chybu a problém je na světě. Pak již není potřeba nikam spěchat. Navíc, když se například nehoda stane skutečně na frekventovaném místě. Stoupá přitom nepozornost řidičů, nervozita a snadno se cokoliv přehlédne. Nikdo by nikdy neměl podceňovat svůj technický stav vozidla. Jedním z důvodů je, aby při nějakém neobvyklém manévru na silnici, věděl řidič, jak správně zareaguje jeho stroj. Aniž by se tomu nějak přikládala větší váha, tak i samotné osvětlení předním světlometů dělá svoje dílo. Správně pasující, a především svítící žárovka, jako je Osram H7, je základem pro bezpečnou jízdu v šeru, mlze nebo v noci.

světlo aut

Existují i jiné žárovky

Ačkoliv v předešlých řádcích byl zmíněný určitý typ žárovky, není samozřejmě jedinou značkou nebo označením, který je dostupný na trhu. Pravdou je, že je důležité vědět podle technického manuálu, jaké osvícení je vhodné pro náš typ vozidla. Osram je zase pro změnu zárukou kvality na trhu. Jeho výrobky mají spolehlivost ve svícení, dopadu kuželu světla a hlavně mají homologaci pro silniční provoz. Tudíž jako řidiči pak dobře vidíme situaci okolo sebe a zároveň ostatní účastníci provozu snadno zareagují na blížící se světla, zkrátka jsme dobře viděni. To je ale skutečně základ bezpečného návratu domů.

chevrolet

Pokrok se nezastaví

Je pravdou, že žárovky nezůstávají stranou v moderním vývoji a tak přední výrobci se zaměřují především na kvalitu a také svítivost. Je v celku prokázáno, že pokud bude řidič dobře vidět a to ve správné barvě a citlivosti samotného světla, pak je i méně unavený a bude rozhodně lépe reagovat na určité překážky na vozovce nebo na neosvětleného chodce, případně na divokou zvěř u krajnice. Pak se dá předejít dopravním nehodám nebo alespoň zabránit větším katastrofám. Investice do kvalitních žárovek se vyplatí.

Categories: Nákupy