Klíčení semínek se stalo novodobým hitem. Jenže tentokrát již zmíněný hit mimořádně spojuje zábavnou aktivitu se skutečně zdraví prospěšnou činností. Proto neváhejte a domácí klíčení semínek vyzkoušejte i vy!
klíčení semen

Jistě vás potěší i to, že pustit se do takového malého domácího zahradničení je nejen velice snadné, ale také velice levné. Kdo by čekal, že si kvůli klíčení semínek bude muset pořídit hromadu drahého a speciálního vybavení, ten se mýlí. V tom nejjednodušším případě si vystačíte i s obyčejnou zavařovací sklenicí, kterou má doma po ruce snad úplně každý. A pokud se do klíčení chcete pustit vážně a víte, že se mu budete pravidelně věnovat, tak se vám vyplatí investovat do speciální sklenice na klíčení anebo do biomisky na klíčení semínek. I tak se jedná o investici v řádu pouhých několika málo sto korun.
klíčky k jídlu

A jak takové klíčení vlastně probíhá?

Není to nic složitého. Stačí vám k tomu příslušná nádoba na klíčení podle vlastní volby a hrst zvolených semen, ze kterých si chcete napěstovat klíčky. Nejprve je potřeba, abyste zvolená semínka řádně namočili, a to hned na několik hodin. Dojde tak k jejich nabobtnání, což nastartuje proces růstu, a tedy i samotného klíčení. Při něm se pak ze semínka začnou uvolňovat všechny cenné látky, o které máme zájem. Jakmile semena nabobtnají, umístěte je do klíčící misky anebo sklenice a pravidelně je několikrát denně proplachujte studenou vodou. Tím zajistíte, že z nich odplavíte všechny nežádoucí organismy jako spory plísní a bakterie. Ovšem pozor, semínka v žádném případě nesmí nikdy stát ve vodě, přebytečná voda musí vždy odkapat pryč! Nádobu se semínky následně umístěte na teplé a světlé místo, třeba na stůl u okna anebo na parapet. Uvidíte, že brzy začnou vaše semínka klíčit a za pár dní už budete mít k dispozici chutnou svačinku nabitou vitamíny.

Categories: Nákupy