Jedním z typických pohledů, které se nám mohou v obchodech naskytnout, jsou zaměstnanci doplňující zboží. To obvykle přiváží v plastových přepravkách. A není divu, je to totiž ten nejlepší způsob, jak jej přemístit.

Ovšem tahat se s každou z nich samostatně by bylo časově i fyzicky náročné. Proto zde často vidíme i vozíky na přepravky. Jedná se o jednoduché, nejčastěji kovové, konstrukce na kolečkách. Ovšem je pravou, že i tyto by měly splňovat určité požadavky, aby nám skutečně dobře sloužily.

velkosklad se zbožím

Tím prvním je, že by měly mít takové rozměry, aby do nich standardní přepravka dobře zapadla. Nemělo by zde být místo pro to, aby se mohla nějakým způsobem hýbat. To umožní lepší manipulaci a také se díky tomu nebude zboží tolik hýbat. To je důležité zvláště u potravin nebo u křehkých výrobků.

Konstrukce by pak měla být taková, aby přepravku zachytila a upevnila. Toho je dosaženo kovovým rámem. Ten by měl být dostatečně vysoký, aby zabránil tomu, že z vozíku přepravka spadne, avšak dost nízký na to, aby bylo možné pohodlně vyndat zboží.

regály plné zboží

Zapomenout nesmíme ani na patřičnou nosnost. Obvykle totiž máme hned několik plně naložených přepravek na sobě, a to není zrovna malá váha. I proto jsou tyto vozíky obvykle vyrobeny z kovu – ten je dostatečně pevný a odolný.

Co se koleček týče, tak ta by měla být relativně malá, konstruovaná podobně jako u klasického nákupního vozíku. To je z toho důvodu, abychom mohli snadno měnit směr. A pokud si vzpomenete na některé obchody s úzkými regály, jistě pochopíte, proč je to tak důležité.

V neposlední řadě by měly být i relativně levné. Vzhledem k tomu, že se často používají i několikrát denně, se také relativně rychle opotřebují, a je potřeba je opravit nebo koupit nové. I když je totiž jejich životnost skutečně dlouhá, není v žádném případě neomezený. A rozpočet žádného z obchodů také není. A na to nesmíme nikdy zapomínat.

Categories: Nákupy