Když dojdou síly
Jedním z největších úskalí stěhování většího rozsahu je neschopnost odhadnout situaci a stanovit plán, jehož dodržování by zamezilo zdravotnímu kolapsu. Potýká se s tím řada lidí, kteří se pouští do svépomocné práce, a teprve v průběhu akce zjišťují, jak se ve svém odhadu rozvržení sil mýlili. Je to asi, jako u běžců na deset kilometrů, kteří špatně rozvrhnou síly a ke konci výkonu kolabují.
Typický příkladem stěhovacího fiaska je vybalování věcí a zabydlování se v novém prostředí. Jste natolik unavení, že buď onemocníte, anebo v lepším případě ponecháte v bytě krabice plné věcí, zakopáváte o ně, všude je chaos a vy nemáte sílu ani psychickou odolnost začít konečně rozmísťovat nábytek, koberce, věšet záclony a vybalovat vše z krabic. Někdy to může dojít tak daleko, že paradoxně hledáte v hromadě krabic alespoň pyžamo a oblečení na cestu do zaměstnání, které jste omylem kamsi zabalili, nevíte, kam, a ta krabice je samozřejmě jedna z posledních, až úplně dole.
Předejděte těmto situacím důkladnou přípravou, nejlépe pět až šest týdnů před stěhováním, a oslovte spolehlivou firmu, která vás ušetří té největší dřiny a navíc vhodně poradí, čemu se vyvarovat, jak postupovat při balení a vybalování, a jak si lépe zorganizovat přípravné práce.
Vymalujte si před stěhováním
Zkušení stěhováci by vám možná poradili, abyste zvážili malování a pokládku koberců či jiných podlahových krytin ještě před levným stěhováním v Liberci. Pokud je to možné, zařiďte si to tak, abyste se stěhovali do čistého, útulného prostředí. Oceníte to právě ve chvíli, kdy budete vybalovat věci z krabic, a to i tehdy, budete-li mít dostatek sil a bude vás stěhovat firma s dobrými referencemi. A pokud budete potřebovat vypomáhat i s rozebíráním a smontováním nábytku, stěhovací firmy to dnes mají v popisu práce poměrně běžně.