Hippie styl se pomalu po šedesáti letech vrací do módy. Pokud se vám tento styl oblékání líbí, podíváme se, jak dosáhnout autentického hippie stylu, přesně jako v 60. letech minulého století. Co to vlastně jsou hippie? Jedná se o hnutí, které získalo na velké popularitě především v druhé polovině 60. let 20. století ve Spojených státech amerických. Lidé, kteří toto hnutí následovali byli velmi volnomyšlenkářští, nezáleželo jim na tom, co si o nich myslí ostatní, jejich oblékání i styl života byl velmi nekonvenční. Vyznačovali se odporem k válce a také odmítáním materialistických věcí. Toužili po celosvětovém míru a snažili se žít v souznění s přírodou.

muž a žena

Jak by se dalo jednoduše charakterizovat oblékání ve stylu hippie? Charakteristické prvky byli bosé nohy, zemité barvy v teplých odstínech, bižuterie z korálků a rozpuštěné vlasy. Vršky byli tvořeny pohodlnými topy a tričky. Rukávy by měli být volné či ve zvonovém střihu. Pro větší autentičnost zkuste sehnat vintage trička nebo s vybledlými barvami, které dodají vašemu stylu více autentičnosti. Spodní část většinou tvořili volné kalhoty, nejčastěji ve zvonovém stylu. Mohlo se jednat o džíny, či kalhoty z jiných materiálů. Dívky často dávaly přednost volným, splývavým sukním, často s délkou až ke kotníkům.

modelka

Co se týče doplňků, oblíbené ve stylu hippie jsou korálkové šperky, náhrdelníky, náušnice, náramky. Oblíbené jsou také šperky tvořené vzorem mušlí. Pokud máte velké visací náušnice různých etnických stylů, přesně budu zapadat do vašeho hippie stylu. Oblíbeným doplňkem jsou také sluneční brýle lenonky, které odkazují na populárního zpěváka Johna Lennona, který byl v komunitě hippie velmi oblíbený. Pokud zvolíte ke svému outfitu bundu, opatřete si ji nejrůznějšími výšivkami, třeba takovými, které vyznačují mír, lásku a další filozofie této komunity.

Categories: Služby