Bazén není jen záležitostí pro momentální ochlazení v letních měsících. Pro děti je poskytnutím zábavy. Pro dospělé je jistou formou relaxace. Vše se odvíjí od velikosti. Jestliže si pořídíte větší bazén, ve kterém si budete moci dopřát i plavání, uděláte tak mnoho pro své zdraví i duševní stránku.
cákání vodou
Než si bazén pořídíte, je prvořadé si zodpovědět podstatná fakta, která se týkají financí, tj. kolik můžete investovat do pořízení bazénu, pro jaký účel především hodláte bazén pořídit. Stejně se zamyslet ohledně životnosti či jak hluboký by měl být. Nezapomenout při rozhodování vzít v úvahu taktéž prostor, který máte k dispozici.

Pozitivní a negativní stránky nadzemního bazénu

I u nadzemního bazénu se najdou jisté nevýhody. Zkrátka ve všem platí, že vše má své klady a zápory. A nadzemní bazén nevyjímaje. Mezi výhody náleží zajisté pořizovací cena. Tímto je tak prakticky bazén dostupný pro každého. Nadzemní bazén nevyžaduje tolik prostoru, jako je v případě zapuštěného bazénu do země. Je tak vhodnou variantou i pro menší zahradu či na chatu. Prioritou je snadná manipulace, eliminace zazimování. K dostání je v mnoha velikostech i v různých tvarech.

Nevýhodou je mnohdy obtížnější neboli složitější přístup do vody. Kratší životnost. Riziko mechanického poškození. Stejně tak neposkytne dostatek prostoru pro aktivnější plavání oproti bazénu, který je zapuštěný do země.

Na výběr jsou typy v podobě dětského bazénu, klasického nafukovacího a bazénu mající pevnou konstrukci.
bazénky s balonky
Základ spočívá v pravidelné údržbě

I nadzemní bazén vyžaduje péči a údržbu. Mějte na paměti, že tato investice se vám vrátí

Také různé doplňky mají podstatný význam a jsou efektivní. Pro snadnější přístup do vody jsou ideální schůdky, které musí být však stabilní, tj. být z kvalitního a pevného materiálu a stejně tak jejich umístění na pevném a vyváženém povrchu. Efektivní je pořízení solární plachty. Plachta plní hned několik důležitých funkcí, jako je ochrana vody před nečistotou a též příznivě napomáhá k ohřevu vody.

Categories: Nákupy