Pro mnohé z nás je tohle místo místem neznámým. Někteří by za něj dali i ruku do ohně.
Řeč je hlavně o milovnících hor a panenské přírody.
Jestliže jste o něm nikdy neslyšeli, pak se jedná o malý kout indického Himaláje. Není to tak dávno, co se otevíral pro veřejnost.
ladakh indie
V samotném Ladakhu se ve velké míře potkáte s projevy náboženství. Především tedy s buddhismem. Můžete zde vidět mnoho kamenných desek, modlitebních praporků a dokonce i modlitební mlýnek.
Možná jste někdy slyšeli, že se mu také přezdívá Nový Tibet. Víte ale, proč? Odpověď je jednoduchá. Stačí se podívat na tu překrásnou krajinu, která vám jen při pohledu bere dech. Ladakh se ale také stal duchovním centrem pěti sekt.

K vidění je ale také mnoho klášterů. Dokonce je možné vidět i klášterní školy. Samotné kláštery ve velké míře ovlivnily kulturní situaci a dnes sem zavítá několik tisíc turistů za rok.
Můžete zde ale vidět i fresky, které znázorňují tzv. Kolo života. Je to opravu hezká podívaná.

Za srdce oblasti je považována oblast řeky Indu. Jestliže do Ladakhu někdy zavítáte, určitě se běžte na řeku Indu podívat. Budete velmi překvapeni tím, co uvidíte.
Klášterů je k vidění opravdu velké množství, ale za ten nejkrásnější je považován klášter Alči. Byl založen již kolem dvanáctého století a kromě opravdu nádherné vnitřní výzdoby je výjimečný i svou polohou. Nenachází se totiž na kopci, tak jako většina jiných klášterů. V dnešní době patří k nejvýznamnějším centrům umění.
pohoří ladakh
Samozřejmě zde existuje i mnoho jiných překrásných míst, které určitě stojí za to také navštívit. Jestliže tedy nevíte, kam vyrazit na dovolenou a patříte mezi milovníky panenské přírody, pak už ani chvíli neváhejte a Ladakh určitě navštivte. Bude to pro vás určitě velký zážitek.
Pokud byste se chtěli dozvědět více, pak určitě navštivte .

Categories: Nezařazené