Každý, kdo nakupuje v hromadných slevách, musí mít nejen bystré smysly, ale jistou obchodnickou mysl, ba dokonce i dostatek božské trpělivosti a zároveň dostatečné soutěživosti s ostatními lovci nízkých cen, kterých je v našich luzích a hájích více než dostatek. Nejde ani tak o to, že bychom se snad měli omezit pouze omezit na plnou cenu a kvalitu, to ne, to by valná většina nepřežila zimu. Nakupovat ve slevě má jisté kouzlo, protože máte pocit, že jste přechytračili celý systém a ulehčili vaší peněžence, pravda je však taková, že se spíše zamotáváte do jistého závisláckého kruhu radostí a zlostí, ze kterého je těžké se vymotat – jakmile jednou nakoupíte ve slevě, nechcete nic jiného.
rodiče a děti na nákupu.jpg

Kdo chce kam, pomozme mu tam ¨

Není to ani tak konzum, je to spíše honba za co nejmenší cenou, kterou se snaží velké obchodní řetězce vyhrát zákazníky od konkurence. Neustále se předbíhají s tím, jak moc zahází s cenou a kolik vlastně může nejníže zákazník zaplatit. Proč jsme vlastně tolik posedlí slevami? Je to špatná ekonomická a finanční situace valné většiny rodin v naší zemi? Taktéž. Může to být i jistá forma relaxace? To určitě. Někteří totiž berou nakupování jako hobby, rádi utrácejí peníze a obklopují se věcmi, které zrovna nepotřebují, byť jsou to zdánlivě „NUTNÉ“ věci.
procenta nad dívkou.jpg

Hromadné nakupování

Důchodci jsou obzvláště velcí spekulanti, co se týče nakupování ve slevách a odhadování finančního trhu. Je totiž jedno, že dříve zaplatili za máslo 34 korun, dnes je ve slevě a je za pouhých 56, to aby si člověk vzal hned 5 balení, kdyby náhodou už nebylo. Logika, které postrádá jakékoliv odůvodnění „vezmu pro dceru, syna, však másla nemusí být za chvíli ani ždibec“ – bude teta, a bude jej až, až. Zvláště, pokud jej všichni budou kupovat ve „slevě“ jako diví, byť by racionální člověk raději přešel na margarín či jiný produkt stejného druhu.

Nakupování ve slevách je sport
4.5 (90%)4
Categories: Peníze