Když máme doma koberce bez vysavače se neobjedeme ale i ten kdo má doma plovoucí podlahu nebo linu ho někdy použije raději než koště. Pomocí různých hubic se s vysavačem dostaneme i na obtížně přístupná místa. Můžeme ho využít na vysávání pohovky, prachu z knížek nebo čalounění v autě. Vysavač však nabízí víc než jen to že vysaje, některé dokáží i dokonale vyčistit koberec bez nutnosti pořizovat si tepovač. Co je před samotnou koupí důležité si je však nutné ujasnit. Chceme vysavač na papírové pytlíky které po naplnění vyhodíme nebo výrobek s nádobou kterou po každém vysání vyklepeme? Obojí má své výhody a nevýhody.
průhledný vysavač
Nejlevnější varianta je samozřejmě ta kdy si pořídíme vysavač který má nádobu na nečistoty kterou nejlépe po každém vysání vyčistíme a vymyjeme. Levné řešení jde však ruku v ruce s nepraktičností, na druhou stránku zejména pokud máme domácího mazlíčka nebo malé děti žasli byste kolik nečistot a prachu dokáže domácnost za jediný den vyprodukovat a neustálé pořizovací náklady na papírové sáčky jsou na rozpočtu znát.
Vlk se nažere a koza zůstane celá
Pokud se stále nemůže rozhodnout zda vysavač na sáček nebo prachovou nádobu můžete si vybrat kombinaci obojího a později si v praxi vyzkoušíte co se vám více vyhovuje. Pokud se totiž budete ptát druhým na názor každý vám poradí tu variantu se kterou je sám spokojený a pro vás tohle řešení nemusí být ideální.
vysavač s hadicí
Kdy vstoupíte do prodejny elektra budete už mít částečně jasnou představu o tom co chce a bude se vám snadněji v záplavě výrobků orientovat. Nebojte se však obrátit na zkušeného prodejce a nechat si poradit když se nebudete moci rozhodnout. Dobrý prodejce vám dokáže poradit kvalitnější a levnější výrobek. Myslete také na to že žhavé novinky na trhu jsou zpravidla o něco dražší než jejich kolegové z předešlého roku. Pokud máte ověřenou značku není důvod se jí vzdávat, na druhou stranu není na místě obávat se i jiných značek, každé zboží můžete do dvou let reklamovat.

Categories: Elektro