Vycházející slunce těsně nad horizontem, chladná tráva pod nohama, lehké tílko a legíny, poloha stromu a splynutí s přírodou, celkové uvolnění a nekonečná působivá atmosféra. To a ještě mnohem víc zažijete, pokud se rozhodnete, že v životě potřebujete začít dělat jógu. Přečtěte si čtyři důvody, proč byste měli.
cvičení na kameni
1) Fyzička
Cítíte, že by to něco chtělo dělat s vaší zdatností, ale nejste příznivce posiloven a nechce se vám se v dospělosti hlásit do začátečnického týmu jakéhokoli sportu? S jógou se dá začít v každém věku a na každém kurzu potkáte minimálně jednoho člověka, který bude v pokročilém důchodovém věku, takže se není za co stydět – jóga nejsou roztleskávačky. Kromě zlepšení fyzičky jóga slibuje celkové posílení imunitního systému, lepší činnost lymfatických uzlin, prokrvení všech částí těla a podobně.
růžové okvětní lístky
2) Očista
Pomalé tempo, jakým lekce jógy plynou, vám dají obrovský prostor pro vnitřní zklidnění. Pokud na vás stres z práce, ze školy, ohledně rodiny a dalších záležitostí doléhá všude, kudy chodíte, možná právě tohle by mohla být vaše příležitost se na chvíli zastavit a pořádně vydechnout. Jen s čistou hlavou můžete pořádně dobíjet energii!
postavené kameny
3) Noví známí
Existuje spousta typů cvičení jógy – některé se liší podmínkami, za jakých se cvičí (hot jóga, jóga ve vzduchu) a některé skupinami lidí, které sdružují. Můžete se přihlásit na jógu pro maminky po porodu nebo na mateřské, nebo na jógu pro lidi, kteří mají problémy s pohybovou soustavou a tak dále. Jistě si při troše hledání naleznete to své – a budete se divit, kolik nových přátel se dá na takovém kurzu najít.
4) Filozofie
Mnoho lidí se prostřednictvím jógy a meditace s ní spojené dostalo k hinduistické nebo budhistické filozofii, která později významně ovlivnila celý jejich život. Máte tedy možnost se setkat s novým životním směrem, novými pohledy na život a v neposlední řadě si minimálně rozšířit obzory.

Categories: Hobby