Pokaždé, když jsem v naší ulici zahlédla dodávku s logem známého obchodního řetězce s potravinami, pomyslela jsem si, jak jsou ti lidé dnes líní, že si ani nedojdou nakoupit. Tento názor jsem ovšem brzy přehodnotila. Na trase domov-škola-práce nemám ani jeden obchod, párkrát jsem nestihla kvůli nákupu potravin vyzvednout syna z tréninku, čas víkendů a volna trávíme aktivně a domů se vracíme v neděli večer. Kde vzít čas alespoň jednou týdně na návštěvu hypermarketu, když i s cestou je to záležitost trvající déle než hodinu? A těch pár chvilek, které zbývají jen pro mne, opravdu nechci trávit v obchodě plném lidí. Tyto úvahy mě dovedly ke zkoušce prvního online nákupu potravin.
potraviny v lednici.jpg

První objednávka byla zdlouhavá a unavující. S tím ovšem člověk musí počítat u čehokoliv, co dělá poprvé. Chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v e-shopu a našla svůj systém objednávání. Od dalších objednávek už bylo vše rychlé, a to zejména díky možnosti uložit si svůj nákup jako oblíbený. Jedním klikem pak tedy máte celý seznam v košíku a jen upravujete dle potřeby.

Kromě úspory Vašeho času nabízí online nákup potravin i další výhody:


·         sami si zvolíte den a čas doručení


·         možnost platby on-line


·         donáška až ke dveřím


·         pravidelné slevové kupony mailem (většinou v hodnotě 200,-Kč)


·         možnost zabalení nákupu do tašek za jednotnou cenu


·         úspora peněz (neutratíte zbytečně víc, jelikož se neprocházíte uličkami supermarketu)

nákupní seznam.jpg
Veškeré zboží bylo vždy doručeno v pořádku, mražené potraviny nebyly rozmrzlé, ovoce nebylo otlačené atd. Přiznám se, že právě v sortimentu ovoce a zeleniny bych si osobně vybrala asi hezčí kousky, ale nad tím lze přimhouřit oko. Jedinou drobnou nevýhodu spatřuji v tzv. náhradách. Že Vámi objednaný produkt není na prodejně k dispozici, se dozvíte až při doručení. Je Vám ovšem zaslán produkt jiný, co nejvíce podobný objednanému a je jen na Vás, zda náhradní artikl přijmete, či nikoliv.

Cena za doručení se pohybuje v rozmezí 39,- až 89,-Kč dle denní doby a včasnosti rezervace. I jako pracující jsem zatím neměla problém objednat odpolední či večerní termín za přijatelnou cenu. Tento poplatek je ale vzhledem k množství výhod a úspoře mého času a nervů víc než přijatelný.

Categories: Nákupy