V dnešní počítačové a internetové době se díky rychlému připojení dostává skvělé podívané u tisíců sportovních přenosů v rámci jednoho dne. Sledujeme každý gól, míček, koš, bod, uběhlý či ujetý kilometr, žasneme nad výkony sportovců, oceňujeme trenérské manévry a divíme se přehnaným platům, které ve sportovní branži lidé dostávají. Přesto nás sport nepřestává fascinovat a rozhodně nás neodrazuje od televizních obrazovek. Na internetu naleznete určité množství tzv. fantasy lig i v češtině, které lákají rok od roku více uživatelů.
malí fotbalisté.jpg
Na začátek, jako pro každou akci na internetu, se potřebujete zaregistrovat, vyplníte údaje, které po vás žádají kdekoli jinde a po přijetí aktivačního emailu můžete začít se svým koučinkem vašeho budoucího virtuálního týmu. Nejprve si přečtěte pravidla dané fantasy ligy, hlavní princip mají sice stejný – a to být v porovnání s ostatními co nejúspěšnější, v mnohém se mohou ale lišit. Hlavně co se týče způsobu bodování a podmínek.
Tyto virtuální ligy nejsou pouze ve dvou nejsledovanějších sportech – fotbalu a ledního hokeje, sice převládají, ale své hry najdou i fanoušci jiných sportů, například formule 1. V angličtině naleznete další populární sporty, v češtině převládá fotbal a hokej, některé zase vznikají pouze při začátku významných akcí na dobu jejich trvání.
ukazovátko na graf.jpg
Pro sestavení svého vysněného týmu (tzv. dream teamu) máte k dispozici určitý počet virtuálních peněz, za které si musíte koupit kompletní tým o určitém rozestavění hráčů. Kvůli limitu financí nemůžete vlastnit všechny největší hvězdy dané ligy či akce, ale musíte si správně rozvrhnout a procvičit svůj um strategie k vytvoření komplexního týmu, který bude úspěšný a bude vám přinášet body, jež se získávají paralelně podle výkonů vámi koupených hráčů v reálné „lidské“ lize. Pokud například jistý hráč v české fotbalové lize vstřelí gól a vy ho máte v sestavě na internetu, dostanete body, které jsou rozhodující pro umístění.
Body nezískáte pouze vstřelenými góly či asistencemi, ale můžete je také ztratit za fauly a karty, nějaké body získáte za úspěšné přihrávky a odehrané minuty. Každá fantasy liga se v bodování liší. Kdokoli si může tuto internetovou verzi zahrát, ale vaše velké sportovní znalosti vám pomohou . Není to ale samozřejmě jediný a hlavní způsob, jak uspět, jde také trochu o systém jako u sázkových kanceláří, sestavu si volíte před začátkem zápasů, většinou před začátkem aktuálního kola, a tudíž můžete jen předpokládat, kdo z hráčů bude úspěšný a vstřelí gól, na další kolo si můžete sestavu buď vyměnit nebo máte omezený počet nákupů.
V současnosti tyto úspěšné internetové hry přebírají sázkové kanceláře pro větší atraktivitu v podobě vyplácení peněžních výher pro ty nejlepší, na ty horší čeká množství benefitů nebo poukázek. Hraní není zpoplatněno, takže váš výsledek vás může jen a jen překvapit.

Categories: Hobby