Není to sice žádná novinka, že do ciziny se dá cestovat různými dopravními prostředky a autobus nebyl nikdy výjimkou, ale v tomto případu je všechno úplně jinak. Ideálně vybavený dopravní prostředek na dlouhou trať zajišťuje všechny dostupné a zároveň potřebné věci. Mladí se neobejdou bez WiFi připojení a také dobíjecích zásuvek. Někomu ke štěstí bude stačit sedadlo, které je dokonce nastavitelné do čtyř poloh. Klimatizace, televizor, občerstvení a dokonce záchod, zkrátka vše připraveno na komfortní a přitom velmi levnou cestu. Před sebou máte desítku zastávek a každý si může vybrat destinaci, jakou chce.
cestování autobusem.jpg

Nejdříve je dobré si něco o oblasti zjistit

Nikdy není na škodu si tak trochu naplánovat, co všechno chceme dělat o dovolené. Někdo má rád celodenní ležení na pláži, ale někdo zase chce vidět historické památky, nebo přírodní úkazy. Je skvělé, že procestovat Chorvatsko autobusem není vůbec cenově náročné a skutečně můžete dojet až na poslední zastávku. Každý rok lze navštívit jinou část oblasti a také poznat jinou stránku země nebo její zvyky.
plitvice jezero.jpg
Chorvatsko není jen oblastí, která se spojuje s mnoha skrytými a romantickými plážemi. Jsou zde i jedinečná místa k potápění a zkoumání života pod hladinou. Ovšem ani výšlap do rezervací s pohledem na krásné vodopády nebo na úpatí hor není k zahození. A úplně nejlepší je všechno s rozumem naplánovat a svoji dovolenou pěkně proložit od každého kousek. Zůstanou vám pak nádherné vzpomínky nejen na koupání v moři, ale také na krásnou přírodu, které je v Chorvatsku skutečně dostatečné množství.
autobus na mostě.jpg

Nezapomeňte na místní pokrmy

Stále existuje dost Čechů, kteří mají dovolenou v Chorvatsku spojenou s konzervami, chlebem, pivem a podobně. Ale proč nezkusit nějakou místní specialitu? Například Peka – klasické lidové jídlo Dalmácie. Ochutnáte různé druhy masa, zeleniny a brambor, které se vaří pod zvláštním speciálním poklopem, kterému se říká právě peka. Jedná se skutečný gurmánský zážitek, jelikož směs je dusí, ale zároveň i peče pod těžkým litinovým poklopem, který je zahrnutý žhavými uhlíky. Všechny chutě a přísady se pěkně prolnou a na mase se vytvoří křupavá kůrčička. Zkrátka každé místo bude mít i svůj objev, zkuste ho nalézt, ochutnat a pak máte o čem vyprávět.

Categories: Vzdělání