Asi bude pravdou, že skleničku vína si dá většina z nás. Proč ne? Dokonce se uvádí, že sklenice červeného vína a jeho střídmé užívání, se může podílet na nízkém počtu srdečních infarktů, jako je tomu například ve Francii, která je tradiční zemí ve vinné konzumaci. Vědci zde neváhali a provedli výzkumy v této oblasti. A výzkum ve Francii porovnali se srovnatelnými výzkumy z Ameriky, tedy USA.

vinná réva

A výsledky výzkumu? Jak se ve zpracovaných výsledcích uvádí, tak kouří podstatně více francouzští muži než muži američtí. Navíc francouzští muži se o hodně méně než muži američtí zabývají sportovní činností. A co je dále zajímavé, také o hodně více konzumují více tuků, a to ve formě sýrů, másla, ale také i ve formě šunky nebo tak ve Francii populárních paštik. A spotřeba vína? Ta je také samozřejmě vyšší, francouzští muži již při obědě konzumují kromě jídla také i červené víno. Celkem podle statistik je právě konzumace u Francouzů červeného vína desetkrát vyšší než tomu tak je u Američanů. Ale podle zjištění, připadá na sto Francouzů srdečních infarktů méně než tomu tak je u Američanů. Uvádí se, že dokonce až o padesát procent.

víno bílé

To byla stará dobrá Francie. A co taková Itálie? Tam je u obyvatel konzumace vína podobná jako ve Francii. Tady je možnost ze široké nabídky italských vín využít nejedno víno. Takže pokud jste dostali chuť na dobré víno, tak například víno vyrobené z odrůdy negroamaro je pro vás a vaše chuťové buňky již připravené. Neogarmaro je odrůdou velmi tmavých hroznů, která je známá již více než tisíc let. Tato vína jsou tedy silně zbarvená, mají velmi výrazné tóny tmavého ovoce. Víno vyrobené z vinné révy negroamaro je ideálním a hojně využívaným doplňkem k jídlům, kde je základem maso. Ať už jehněčí, nebo dušená zvěřina. Ale také se využívá ke konzumaci i k masovým omáčkám s těstovinami.

Categories: Nákupy