Hned v úvodu šampionátu ukázali Belgičané svou sílu. Ačkoliv první dva soupeři (Panama a Tunisko) nepatřili mezi žádné favority, nedostali od svého protivníka šanci – . Proti Panamě potřebovala Belgieprvní poločas na rozkoukání. To, co předvedla ve druhé půli už byl ovšem bezchybný a sebevědomí koncert, po kterém ladně dokráčela k vítězství 3:0. Tunisko dostalo tvrdé údery hned ze začátku zápasu, když už v šestnácté minutě zvyšoval kanonýr Lukaku na 2:0, což ovšem bylo až moc uklidňující a přišla Tuniská trefa „z ničeho“ – 2:1. Ještě do konce první pětačtyřiceti minutovky zvýšil Lukaku na 3:1. Zbytek mače také nebyl na góly chudý, z čehož pramenil výsledek 5:2. Další soupeř už je tvrdší oříšek, a sice Anglie.
Ani jeden z týmů nenastoupil v plných sestavách. Ostrovanům chyběl např. krajní obránce Kieran Trippier, který odváděl opravdu skvělé výkony, ofenzivní vozby Jesse Lingard a Raheem Sterling i vůbec ta největší britská hvězda Harry Kane. Na lavičce Belgie zůstal, kromě střelce Lukakua, také opory záložních řad a tvůrci útočných akcí Eden Hazard s Kevinem De Bruynem. Klání skončilo díky trefě Januzaje 1:0 a Belgie šla do play-off bez zaváhání.

Vyřazovací část byla větší dřina…

V osmifinále je čekal soupeř ze země vycházejícího slunce, který překvapivě ještě v 68. minutě vedl 2:0. Pomalu, ale jistě se schylovalo k malému zázraku, v čemž rudí ďáblové ukázali svou kvalitu a utkání dokázali otočit. Obzvlášť gól Nacera Chadliho v nastavení ukázal prvotřídnost a schopnost jejich protiútoků. Čtvrtfinále už byl duel, do něhož vstupovali belgičtí fotbalisté jako outsideři. Střetli se totiž s „božskou“ zemí kopané, tedy Brazílií. Ta ovšem navázala na své ne úplně přesvědčivé výkony ze skupiny a prohrála 2:1. Semifinálovým sokem se stala Francie. Hrál se velice taktický a opatrný fotbal z obou stran, který rozčísla jediná branka francouzského stopera Samuela Umtitiho, což poslalo Belgii do boje o třetí místo. Tam se s ní objevila (stejně jako ve skupině) Anglie. Velice rychle zchladil anglické naděje Thomas Meunier, když se dokázal prosadit už ve čtvrté minutě. Úplnou tečku za tímto kláním i za celým (nakonec úspěšným) turnajem udělal osm minut před koncem základní hrací doby (skvěle hrající) Eden Hazard.

Categories: Hobby