Existuje řada věcí, aktivit a dokumentů, kterými musíte před stavbou nového domu projít. Obavy z problémů na cestě k vlastnímu bydlení jsou na místě, protože kdo se dobře nepřipraví, tak na toho čekají. Jistě znáte příběhy o tom, jak se vše zkomplikovalo. Tak to být ale vůbec nemusí, když předem zvážíte všechny možnosti a správně se rozhodnete.
hrubá stavba

Představa je na prvním místě

Dlouho předtím než začnete něco shánět, obvolávat a zařizovat, sedněte si a rozhodněte, co chcete. Když to budete naprosto přesně vědět, další kroky budou mnohem jednodušší a bezpečnější. Velikost a rozložení domu je klíčové pro koupi pozemku, protože jinak budete velmi omezeni během navrhování projektu.

Hlavní je, abyste vše brali realisticky. Nejde samozřejmě o sen samotný, ale také o finance, plány do budoucnosti, výši příjmu, časové možnosti a mnoho dalšího. Stejné parametry je důležité použít i u zahrady a podle toho hledat ideální pozemek. Když toto rozhodování necháte na později, můžete skončit s modelem domu, který jste si tak úplně nepředstavovali, a přitom zaplatit šílené peníze.
otevřená okénka

Praktické přípravy

Ať už jde o zajištění financování, prověření pozemku nebo zajištění architekta a návrh kompletního projektu, vše je nutné si projít. Chcete vše trochu urychli a nezáleží vám tolik na originalitě? V tom případě můžete volit z typových projektů. Vhodnější volbou je ale samozřejmě individuální řešení. Když už do toho investujete tolik peněz a času, buďte si jistí, že je všechno dokonalé a podle vás.

U typového modelu jste dost omezeni světovými stranami, odstupovými vzdálenostmi od hranic pozemku, velikostí a podobně. Když budete s čímkoli váhat, je nejlepší kontaktovat odborníka, který se vším poradí a na sto procent ví, o čem mluví.

Stavební firmu vybírejte poctivě

Máte již projekt hotový a finance připravené? Skvělé. Teď je na čase vybrat společnosti a jedince, kteří stavbu jako takovou provedou. Realizace je stejně podstatná jako vše ostatní a profesionalita je hlavním měřítkem . Existuje nespočet případů šizení na materiálu, zpožděných lhůt o celé měsíce a mnoha dalších.

Prověřte si firmu pečlivě, protože jinak vás to může stát nejen hodně potíží, ale také peněz. Nekvalitně odvedená práce je horší než neprovedená vůbec.

Categories: Dům a byt