Oblečení s olejem nedávejte do sušičky. V opačném případě skvrna zůstane trvale v tkáni.

Stolní olej na oblečení

●       Mycí prostředek nebo tekuté mýdlo:u obzvláště citlivých textilií mohou být skvrny stolního oleje smíchány s mycím prostředkem na mytí nádobí nebo tekutým mýdlem. Použijte lehce vlhký hadřík nebo namočte oděv do teplé vodní lázně. Poté vyperte jako obvykle.
●       Dokonce i s nepratelnými textiliemi (včetně koberců) se lze poprat, řešením jedětský pudr. Aplikujte prášek na skvrnu, nechte ji pracovat a vyčistěte nebo vysajte.
semínka na mýdle
●       Stolní oleje mohou být ošetřeny škrobem, protože tahají tuky z oblečení. Celá věc se můžete nechat přes noc působit a další ráno vykartáčujte. Pak vyperte obvyklým způsobem.
●       Jedno zda se jedná o dětský pudr, kukuřičný škrob, suchý šampon nebo mouka, tyto práškovité látky skvrny od oleje absorbují a lze je odstranit jemně.
●       Dalším přírodním odstraňovačem skvrn po oleji je žlučové mýdlo. Aplikujte mýdlo na olejovou skvrnu, nechte působit několik hodin a opláchněte čistou vodou.
●       Máslo: ano, opravdu! Máslo má efekt rozpouštění tuku. Je to způsobeno obsaženou kyselinou máselnou, a proto by se margarín neměl používat jako alternativa. Aplikujte máslo na skvrnu a oblečení vyperte ve velmi horké vodě.

Motorový olej na oblečení

●       Žlučové mýdlo:Jak již bylo popsáno výše, mýdlo může být také použito proti všem skvrnám.
●       Oblíbeným domácím prostředkem je prášek na pečení. Posypte skvrnu od motorového oleje skvrnu práškem a nechte působit. Poté by mělo být prádlo vypráno na co nejvyšší teplotu.
●       Barvené oděvy lze také snadno namočit ve vodní lázni s tekutým pracím prostředkem.
lžička a miska

Odstraňte olejové skvrny z koberce a pohovky

●       Skvrny po stolním oleji na koberci a pohovce můžeme odstranitmoukou. Aplikujte prášek, zatlačte a nechte působit krátkou dobu. Poté může být mouka odsávána.
●       Sůlabsorbuje kapalinu z vláken. Po vysušení může být vysátá.
●       Benzín na praníodstraňuje tvrdé olejové skvrny z robustního textilu, ale také z koberce a pohovky. Aplikujte na skvrnu bavlněnou tkaninou, nechte ji namočenou a pak ji očistěte čistou papírovou utěrkou.
●       Dalším odstraňovačem skvrn pro koberce a pohovky je suchý šampon. Opět se prášek aplikujte, tuk se absorbuje a pak můžete vysát.

Odstraňte skvrny z dlažebních kamenů

Ať už na podlaze garáže nebo na chodbě, olej se může dostat i na dlaždice, pak musíte jednat rychle. Pro odstranění olejových skvrn jsou vhodné absorpční podestýlky pro kočky nebo piliny. Pokud je skvrna na dlažbě již vysušená, měli byste použít benzin nebo minerální lihoviny.
 

Categories: Dům a byt