Statisticky je prokázáno, že velikost nohy se ženám zvětšuje, v minulém století bývala běžnou velikostí českých žen zhruba čtyřka (37), v dnešní době velikosti 40-42 nejsou ničím neobvyklým, ale také si majitelky takových velikostí v dnešní době boty seženou snadno, pokud měla žena takovou velikost nohy dříve, nedaly se boty téměř sehnat, a většinou se musely nechat vyrobit.

nohy

Za zvětšování velikosti nohy u žen prý podle odborníků může nekvalitní strava, některé léky a také nekvalitní obuv. Určitou roli v tom hrají také geny, pokud Vaše maminka má velikost nohy 41, nedivte se, že jí máte také nebo alespoň 40, protože tatínek má ještě o něco větší nohu, nemáte tedy „po kom podědit nožku malou“.

Ale touha po malinkých nožkách tady byla už dávno, ještě ve 20. století si Číňanky nechaly mrzačit nohy svazováním, ani v 21. století tato touha bohužel nevychladla, a plastičtí chirurgové se takovým přáním snaží vyjít vstříc, vždyť „předělat“ už se dá snad vše. Dokážou zkrátit prsty u nohou, kompletně předělat tvar chodidla a vylepšují ho injekčními implantáty, takže pokud toužíte po nožce, jakou měla Popelka v slavné pohádce, nic není nemožné.

Většina lékařů však před tímto zákrokem varuje, že po takovém zákroku může hrozit celá řada závažných komplikací, od infekce, poranění nervů, permanentních otoků, až k chronické bolesti při chůzi, které už se ženy, které takový zákrok podstoupí, nezbaví nikdy.

střevíce

Jenže některé ženy v touze podobat se modelkám a jiným celebritám, jsou ochotné podstoupit snad všechno – nechají si zvětšit rty, prsa, zmenšit břicho apod., ale problém, kterým jsou velké nohy, zůstává, takže se najde dost těch, které podstoupí i přes veškerá možná rizika i varování, i tento zákrok, v USA se údajně zájem o tuto plastickou operaci za posledních pět let ztrojnásobil.
Tenhle „extrém“ mezi plastickými operacemi je asi lepší si odpustit, za to však zůstanete zdravé, a přiznejme si, není nad to, vyrazit si na výlet do přírody s velkým chodidlem, než po operaci sedět doma a stěžovat si, že Vás bolí nohy a nikam nemůžete.

Categories: Ženy