Pokud bych se Vás zeptala na to, jaké nosíte prádlo, asi by moje otázka mohla vyznít tak trochu impertinentně. Proto se zeptám jinak – Znáte značku Triola? Firmu, která vyrábí pánské košile a dámské prádlo. A teď si představte, že v tom prádle mohla chodit už Vaše maminka, babička, prababička, a dokonce ještě její matka. Firma Triola totiž funguje už téměř jedno století. Prádlo, které Triola vyráběla ve svých začátcích, už by asi dneska ženy moc nechtěly. Firma Triola byla totiž společností na výrobu korzetů pro dámy. Je paradoxní, že firma, která má tak dlouhou životnost, začala vyrábět části oděvů, které už zpívaly svou labutí píseň.
§  Bylo to na začátku dvacátého století, kdy se mezi společenské tance tlačil charleston a po domech obcházeli podomní prodejci s vysavači a toustovači. Nastala moderní doba a ženy se utažených korzetů nadobro zbavovaly.
§  A zanedlouho už je nosily jen ty zatvrzené, které očekávaly opětovný návrat tohoto oděvu, který jim mrzačil těla.
výloha s prádlem

Máte na sobě Triolu?

A jak majitelé přišli na nápad pojmenovat svůj podnik právě takto? Samozřejmě, že jim to poradila žena. Pánové byli totiž tři a ona prohlásila, že tři jsou vlastně triola. A název byl na světě. Firma byla natolik úspěšná, že si mohla otevřít i své vlastní učiliště a postavit firemní chatu. Samozřejmostí byl i vlastní podnikový lékař. Po celých sto let firma nikdy nepřestala fungovat. Jen po znárodnění jí vzali její název a nahradili ho nicneříkajícím názvem „Panar“. Problém byl v tom, že v zahraničí nechtěli tuto firmu přijmout, protože ji vlastně neznali. Museli tedy pokorně vrátit firmě zpět její melodické jméno.
dvoudílné plavky
Dnes si můžete od této, časem prověřené firmy, koupit nejen spodní prádlo, ale i plavky, u kterých každoročně přicházejí s novou kolekcí. Takže ani na pláži nebudete nikdy žádná obyčejná „tuctovka“, která má to samé, co žena vedle a žena vedle …

Categories: Móda